שער קרדנו – גרף ADA

מטבע הקרדנו (ADA) הוא אחד ממטבעות הקריפטו המעניינים בשוק. המטבע הזה מעורר את סקרנותם של פרשנים וסוחרי קריפטו רבים, מפני שהוא מציע שימוש שונה לטכנולוגיית הבלוקצ’יין מאשר השימוש המסורתי שעושים מרבית מטבעות הקרפיטו מהדור הראשון והשני (כמו הביטקוין והאת’ריום).

בטקסט הזה תוכלו לקרוא מה מייחד את הקרדנו, איך יודעים מה מחיר המטבע, מה הם היתרונות והחסרונות שלו ועוד.

מה מצב מדד קרדנו?

כדי לעקוב אחרי שער קרדנו, תוכלו להכנס לכמעט כל פלטפורמה שמציעה מעקב אחרי שוק הקריפטו או סחר במטבעות מבוזרים, ולחפש בה את ה- ADA. נכון לסוף שנת 2021 הקרדאנו הוא אסימון הקריפטו השישי בשוויו. לצד הגרפים תוכלו לראות גם מה מחיר הקרדנו באותו הרגע.

קצת היסטוריה של ה- ADA

פיתוח הפלטפורמה של הקרדנו החל לפני קרוב לעשור, ולאחר שנתיים של עבודה – הגיעה ההשקה הרשמית בשנת 2017. המייסד של ה- ADA הוא צ’רלס הוסקינסון, שייתכן ששמו מוכר לכם ממטבע קריפטו אחר – את’ריום. הוסקינסון היה שותף-מייסד באת’ריום עד שעזב כדי לבנות את הקרדנו.

שער קרדנו

איך ADA עובד

הרעיון שמאחורי מטבע קרדנו הוא מהפכני ומעניין במיוחד. ה- ADA בנוי משלוש שכבות, שהשילוב של שלושתן יוצר עניין רב אצל מומחי קריפטו רבים.

השכבה הראשונה נקראת CSL והיא השכבה בה עובד בפועל המטבע. השכבה הזו מוגנת בשני סקריפטים על מנת להבטיח הגנה מלאה על הסחר במטבע. הסקריפט הראשון נועד להעביר את ערך המטבע, והסקריפט השני מחזק את הכיסוי של האבטחה.

השכבה השנייה נקראת CCL ובה מתבצע כל הניהול של החוזים החכמים. המטרה של השכבה השנייה היא כפולה – ראשית, מטרתה היא לענות על השאלה “מדוע מתבצעות ההעברות”. שנית, שכבה זו יוצרת פתח לרגולציה עתידית על הקרדנו, מה שיוצר למטבע אופק שימושי.

השכבה השלישית והאחרונה נקראת KMZ, והיא שכבת שרשראות צד. ניתן להעביר כספים משכבה זו לכל שרשרת שתומכת בפרוטוקול – כולל שכבת ה-CCL.

מה היתרונות של הקרדנו?

יחד עם כל היתרונות, הקרדנו לא חף מחסרונות, וחשוב להיות מודעים אליהם. הפרוטוקול של ה- ADA אמנם מפותח על ידי שימוש בקוד פתוח, אך ישנם קווים מאוד ברורים שמנחים כיצד יש לכתוב את הקוד. כתוצאה מכך, תהליך הפיתוח יוצר תחושה הרבה יותר חנוקה ופורמלית, מה שעשוי להרתיע מפתחים מסוימים ולהשפיע על פיתוח הקוד של הקרדנו בעתיד.

שער קרדנו מראה סימני התאוששות

מה החסרונות של הקרדנו?

ל- ADA מספר יתרונות. קודם כל, השימוש במנגנונים הטכנולוגיים הכמעט ייחודיים Proof of Stake ו- Sharding מסייעים בשיפור המהירות של הרשת ויכולות הביצוע של חוזים חכמים. בנוסף, יש למטבע הקרדנו קהילה גדולה שהטיפוח שלה ופיתוח האקוסיסטם שלה ניכרים לעין. בנוסף, בפרויקט פיתוח הקרדנו הושקע גם מחקר אקדמי רב, מה שהופך את המטבע למתקדם במיוחד.

בנוסף, שימוש בטכנולוגיית ה- Proof of Stake מוזיל את עלויות הכרייה, מה שמתגלגל ישירות לסוחרים. בנוסף, ביחס לפרוטוקולים קלאסיים יותר כמו ה- Proof of Work של הביטקוין, הפרוטוקולים של ה-ADA הם קלים יותר. כתוצאה מכך יש צורך בפחות אנרגיה כדי לכרות מטבע קרדנו, מה שמאפשר לכל סוחר לכרות יותר מטבעות.

לסיכום

לסיכום, מטבע הקרדנו משלהב את דמיונם של פרשנים לשוק הקריפטו כמו גם של סוחרים רבים בתחום. השילוב בין מחקר אקדמאי מסודר לבין השוק החופשי והמתעצב של המטבעות הדיגטליים גורם לקרדנו להראות הרבה פעמים כמטבע העתיד.

כמו כל מטבע דיגיטלי, גם לקרדנו יש יתרונות וחסרונות. כדי לראות מה מחיר הקרדנו או לא אחרי שער הקרדנו, פשוט חפשו באתר ייעודי.

רוצים לחזור לנושא ספציפי ?

מלאו פרטים וקבלו טיפים וחדשות לפני כולם !