טת’ר הכל על USDT/ Tether

כל מי שנמצא מספיק זמן בתחום המטבעות המבוזרים בוודאי שמע על מטבע הטת’ר, ועל הדיון שהוא מעורר. למעשה, מטבע הטת’ר זכה לסיקור חדשותי גדול תקופה קצרה אחרי שאריק רוזנגרן – מנהל ה-Boston Fed. (הבנק שאחראי על הרזרבות לדולרים של כמעט כל צפון מזרח ארצות הברית) התייחס למטבע הטת’ר כמטבע קריפטו בסיכון פיננסי גבוה במיוחד (כל אחד ודעתו).

את המשמעות של ההצהרה הזו ושל חשיבות מטבע הטת’ר לשוק מטבעות הקריפטו באופן הכללי נסביר בטקסט שלפניכם, יחד עם מידע חשוב נוסף על המטבע הרביעי בדירוג שווי השוק שלו נכון לסוף שנת 2021.

כמה מטבעות USDT [טתר Tether] יש בשוק הקריפטו?

חברת טת’ר המשווקת את מטבע ה- USDT היא חברה פרטית, ולכן מלכתחילה ההנפקה של המטבע מוגבלת אך ורק על ידי מדיניות החברה.

יחד עם זאת, המדיניות של חברת Tether היא שכל מטבע קריפטו מסוג USDT מגובה בדולר אמריקאי. לכן כמות המטבעות בשוק מוגבלת לכמות הדולרים שיש לחברה על מנת לגבות את מטבעות הטת’ר. כתוצאה מכך מטבעות טת’ר הם מטבעות שהלכה למעשה יש להם אספקה כוללת בעלת מגבלה מובנית.

שווי שוק - Market Cap - Tether/ Usdt

טת'ר Tether

טת'ר Usdt - קצת היסטוריה

לפני שנסביר מה זה טת’ר (Tether \ USDT), ניתן כמה מילים על ההיסטוריה שלו. הטת’ר הושק במחצית השנייה של 2014 על ידי יזם הקריפטו המפורסם בתחומו ברוק פירס, יחד עם עוד שני שותפים – ריב קולינס (שהיה המנכ”ל של הטת’ר בשנתיים הראשונות מהנפקתו של מטבע הקריפטו) וקרייג סלרס.

המטבע הושק תחת השם RealCoin בשכבה שנייה שנבנתה על גבי הבלוקצ’יין של ביטקוין. בהמשך שונה שם המטבע ל- USTether, ובהמשך לשם שאנחנו מכירים כיום – Tether \ USDT.

מה זה אומר מטבע קריפטו בסיכון גבוה במיוחד

כשאריק רוזנגרן התייחס לטת’ר לקראת סיום תפקידו כמנהל בנק הרזרבות הפדרלי של בוסטון כמטבע קריפטו בסיכון פיננסי גבוה במיוחד, הוא התייחס לאחת הפרשנויות הנפוצות יותר לגבי הטת’ר.

הפרשנות הזו נותנת משקל רב לטת’ר בשוק מטבעות הקריפטו, ולפי לא מעט פרשנים נפילה ואובדן אמון של הציבור במטבע ה-USDT יכול לסמן את תחילת סופו של שוק מטבעות הקריפטו, או פיצוצה של הבועה כפי שחלק מהפרשנים רואים זאת.

מה מיוחד במטבע טת'ר?

המטרה המוצהרת של Tether היא לשלב את האופי החופשי והאנונימי של המטבעות קריפטוגרפים עם היציבות הידועה של הדולר האמריקאי. החברה שמנהלת את הטת’ר עושה זאת על ידי שמירה של מגוון נכסים, כמו אגרות חוב, מזומנים וקרנות נאמנות, המוצמדים לכל מטבע טת’ר.

המאפיין הזה הופך את ה- USDT לאופציה הסולידית והיחסית בטוחה בתוך התחום הסוער של המסחר במטבעות קריפטוגרפים. כך למשל בתקופות בהן שוק הקריפטו מתאפיין בתנודתיות גבוהה, יכולים המשקיעים להמיר חלקים מתיקי ההשקעות שלהם ב- USDT ולהנות מיציבות יחסית, זאת בלי שהם צריכים להמיר את מטבעות הקריפטו שלהם לדולרים.

מי קונה מטבעות Tether?

רוצים לחזור לנושא ספציפי ?

מלאו פרטים וקבלו טיפים וחדשות לפני כולם !