איך משקיעים ב- NFT?

בשנה האחרונה רבים מאתנו נחשפים למושג המבלבל NFT ולרוב אין לנו שום מושג על מה מדובר ואיך להשקיע ב-NFT? מיד אנחנו חושבים כאילו מדובר במשהו השייך רק לעולם הצעירים או של אנשי הייטק, אך לא כך הדבר.

השימוש ב – NFT נכנס באופן חזק ומהר בכל תחומי התרבות או העיסוק השונים ואין ספק שזהו הדבר החם ביותר שקיים היום בתחום הבלוקצ’ין. יותר מכך, בתקופת מגפת הקורונה התחום תפס תאוצה באופן מטורף מה שגרם לסחרור אדיר בשוק ולמשקיעים רבים להתעניין במוצר. השוק עצמו כבר מוערך במאות מיליארדי דולרים.

במאמר הקרוב לפניכם נסביר לכם בפירוט מלא מהו בדיוק ה-NFT הזה, איך יוצרים אותו, איך קונים אותו ואיך משקיעים אתו.

מדריך איך להשקיע ב nft

היכן ניתן לקנות יצירות ולהשקיע ב- NFT?

קיימות פלטפורמות רבות בהן ניתן לרכוש NFT וניתן לחשוב על זה כמו שנכנסים לאתר מכירות ענקי ברשת עם מוצרים רבים. אין כיום כמעט אף גוף מסחרי שאינו נכנס או שוקל להיכנס לתחום. בכל יום קמים שווקים וירטואליים חדשים המלאים ביצירות שונות של NFT שמחכות להימכר בכל מרבה במחיר. לפני שמגיעים לרכוש יצירות NFT, קודם כל עליכם כמובן לפתוח ארנק דיגיטלי שבו נאחסן את המטבעות הדיגיטליים שלנו.

להן מספר פלטפורמות עיקריות שעל גביהן ניתן לקנות בהן יצירות של NFT:

OpenSea – השוק המפורסם והגדול ביותר בתחום, שרוב הכסף עובר שם, וכן נוכח על רשת הבלוקצ’ין של מטבע האתריום.
Foundation – פלטפורמה שמיועדת בעיקר לאומנים יוצרים והכניסה אליה היא רק למוזמנים בלבד. תצרכו לינק מיוחד ואישי על מנת להצטרף לשוק.
Rarible – שוק שמתאים מאוד למכירות של מוצרים בודדים ונפוץ מאוד בקרב המשתמשים השונים.

 

NFT השקעה בטוחה ונכונה?

חשוב לזכור שתנודות השוק הן רבות והמחיר עלול להשתנות ללא הרף. שוק הקריפטו הוא דינמי ובכל יום מתרחשים בו דברים שיכולים להשפיע על מחירו הסופי של היצירה.

חשוב להיות ערניים סביב אירועים משתנים והייפ מסוים שיכול לעלות פתאום את ערך היצירה שקנית. אנשים בעבר כבר מכרו יצירות בפי 5 ויותר מהשווי המקורי שלהם. קשה לחזות מראש איזו יצירה פתאום תכפיל או תשלש את השווי שלה,

הפוטנציאל בהשקעה של NFT'S

קשה לדעת מראש מהו הפוטנציאל של שוק ה- NFT ועד לאן הוא יכול להגיע ולצמוח. השוק כיום רווי במטבעות דיגטליים ופני העולם הולך לשם. אם בעתיד העולם יהיה ברובו מנוהל בצורה מבוזרת לתחום ה-NFT יהיה חלק מרכזי מכך. זה יראה שהעולם הישן יכול להתקיים גם בעולם הדיגיטלי והמבוזר ברשת. אנשים שעוסקים בהשקעות קריפטו ביום יום יגלו עולם השקעות חדש ומסקרן שרק יגביר את האדרנלין שלהם בעיסוק של התחום ואנשים שאוהבים להתעסק ולרכוש מוצרים מעולם המוזיקה והאומנות ימצאו עולם עשיר בעל פוטנציאל אדיר גם ברווחיות.

יתרונות נוספים של ה-NFT

השימוש מתחיל להיות נפוץ מאוד גם בקרב עולם העסקים, אך מערך טכנולוגי מבוזר שכזה זהו החלום הרטוב של אומנים ואספנים רבים מכל הסוגים. בנוסף ולא פחות משמעותי, זהו אמצעי שעוזר לאומנים רבים שסבלו מהכנסות ירודות בעקבות המגפה האחרונה או מלחמות שמתרחשות בקרביהם, לפתוח עוד אפיקי הכנסה חשובים ונותן להם גישה ישירה לקהל המעריצים שלהם ללא אף תיווך של גופי ענק שרק ייקחו מהם עמלות מיותרות.

מה זה בכלל NFT

בקצרה, NFT זהו תעודת הביטחון שלך בעת שאתה רוכש נכס או יצירה דיגיטלית ובעצם מאפשר בעלות מוכחת על יצירות דיגיטליות מכל הסוגים. 

בתרגום מהיר (Non-fungible Token)- אסימון שלא ניתן לשינוי. ברגע שרכשת רשמית מהמשתמש את יצירת ה- NFT אתם הופכים רשמית לבעלים הבלעדיים של אותה יצירה.

טכנלוגיית ה-NFT בנויה על הבלוקצ'יין

האסימונים של ה-NFT עוברים דרך רשתות הבלוקצ’יין, אשר זהו אוסף בלוקים המאפשר להעביר נתונים בין אנשים בצורה מבוזרת ללא מעקב או ניהול של גוף גדול, וזה חלק אינטגרלי מתוך עולם המטבעות הדיגיטליים. קיימים מספר רשתות בלוק’צין אך העיקרית שעליה בנויה ה-NFT ברוב מכריע הוא על בסיס רשת האתריום. ה- NFT הוא הפתרון הבטוח והטוב ביותר על מנת להוכיח את הבעלות שלך על יצירה וירטואלית שקנית.

איך מוכרים NFT

ברגע שרכשנו אנחנו יכולים גם למכור NFT אותו לאחר שהערך עלה. כמובן שאין אנחנו חייבם לעשות זאת, זוהי רק אפשרות אחת ממני רבות שאפשר לעשות עם החזקה של NFT, ותמיד אפשר לשמור אותו אצלכם כאוסף אספנות נדיר. באם החלטתם כן למכור את היצירה שקניתם תוכלו לעשות זאת באותה פלטפורמה וירטואלית שבחרתם לקנות בה מלכתחילה. 

בעת הרשימה של היצירה שלכם בשוק תוכל לקבוע ולהחליט האם היצירה מוצאת במכירה פומבית או שאתם מעוניינים במחיר חד פעמי. חשוב לדעת שכחלק מהמכירה נצטרך לשלם גם עמלת מכירה שפעמים רבות תגיע לאומן המקורי של היצירה.

NFT

למה בכלל צריך NFT

בעשור האחרון עולם האינטרנט פרץ את כל הגבולות האפשריים, וזה נכון גם לגבי יצירות אישיות של אנשים. רבים היום מהאומנים יוצרים ומשתפים את יצירותיהם עם הקהל דרך הרשת דבר שניתן גם להעתיק בקלות אם מישהו חפץ בכך. טכנולוגית ה- NFT באה לפתור את הבעיה הזאת. ולא רק לאומנים מפורסמים, אלא לכל אדם שבוחר לפרסם משהו באינטרנט והוא מעוניין בקרדיט בלעדי עליה. ה-NFT עוזרת להוכיח שאותה יצירה שהמשתמש מחזיק היא אכן שלו, הערך לא נאבד, וככה אפשר לסחור אתה בקלות וכן הלאה. אם בעבר היה מספיק לקנות יצירה מהמוזיאון והוא היה החותמת על כך שהיצירה היא מקורית, היום טכנולוגית הבלוקצין המוצפנת עושה את העבודה.

NFT בישראל

רק החודש פורסם שלראשונה בישראל הזמר המפורסם רמי קלינשטיין יערוך מופע שלם שכל הכרטיסים אליו יימכרו בטכנולוגיית ה-NFT ורק מי שירכוש בדרך הזאת יוכל להיכנס למופע. הדבר גם יאפשר לקהל לסחור בכרטיס עצמו לאחר הרכישה בפלטפורמות השונות. שיתוף הפעולה הנדיר הזה בין תעשיית המוזיקה הישראלית לגופים של מטבעות דיגיטליים רק מוכיח שתופעת ה-NFT כאן על מנת להישאר והיא תמשיך ללוות ולהשפיע על אורך חיינו בכל התחומים.

רוצים לחזור לנושא ספציפי ?

מלאו פרטים וקבלו טיפים וחדשות לפני כולם !